Traja králi

Autor: sestra Hermana | 6.1.2012 o 8:44 | Karma článku: 11,93 | Prečítané:  1794x

Dnes slávime sviatok Zjavenia Pána alebo ľudovo nazývaný Sviatok troch kráľov. A tak som si aj ja spomenula na mojich troch kráľov, ktorí mi priniesli dary. Lebo všetci máme pri sebe "mudrcov", ktorí prinášajú dary. Ale záleží na každom z nás.

Bolo to v advente a ja som ležala chorá. Hnusný angínový vírus. Angínu som nemala od piatich rokov a tak ma to nejako zmohlo. Týždeň som ležala ako snop na poli a potom ma zodvihol telefonát. "No, choroba, prídeme ťa pozrieť!" A tak som sa potešila a zároveň prinútila vstať z postele. Moji králi totiž neboli z východu ako tie biblické postavy. Moji "králi" mali prísť zo západu a to vlastne z jedného konca našej republiky na jej koniec.

Prišli. A priniesli aj dary. Tak ako biblickí mudrci, aj títo moji priniesli to, čo mali, celé ich bohatstvo. Najmladší priniesol pokoj  - bola som u neho na spovedi. Nakoľko sa poznáme desať rokov, vie dobre poradiť a usmerniť. Ten ďalší priniesol trpezlivosť. Napriek svojej chorobe mi ukázal, že dá sa žiť aj so zranením, že netreba o tom veľa hovoriť, analyzovať. Jednoducho je potrebné prijať situáciu a občas sa nebrať vážne. To všetko znášať trpezlivo, aj napriek vlastnej nevládnosti. Treti. No, môj tretí kráľ bol ako vždy - originálny. Doniesol mäso zo zabíjačky - klobásy zo Šeherezády a Onura, s prísľubom, že Sultán má už 30 kg a o pár mesiacov z neho tiež niečo bude :-) . Samozrejme, aj tento kráľ priniesol duchovný dar - dar priateľstva.

A tak som si opäť po dlhej dobe pripomenula to, čo človeku v živote chýba - pokoj, trpezlivosť a priateľstvo. Tri vzácne dary, na ktoré človek pri povinnostiach zabúda. A je dobré mať troch kráľov, ktorí tieto dary opäť do života prinesú.

Nepochybujem, že každý z nás má takýchto kráľov. Niekedy sa len netreba zľaknúť prijať ich a otvoriť srdce pre ich dary.

Venované Gašparovi, Melicharovi a Baltazárovi. (M+M+D)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?