Traja králi

Autor: sestra Hermana | 6.1.2012 o 8:44 | Karma článku: 11,93 | Prečítané:  1579x

Dnes slávime sviatok Zjavenia Pána alebo ľudovo nazývaný Sviatok troch kráľov. A tak som si aj ja spomenula na mojich troch kráľov, ktorí mi priniesli dary. Lebo všetci máme pri sebe "mudrcov", ktorí prinášajú dary. Ale záleží na každom z nás.

Bolo to v advente a ja som ležala chorá. Hnusný angínový vírus. Angínu som nemala od piatich rokov a tak ma to nejako zmohlo. Týždeň som ležala ako snop na poli a potom ma zodvihol telefonát. "No, choroba, prídeme ťa pozrieť!" A tak som sa potešila a zároveň prinútila vstať z postele. Moji králi totiž neboli z východu ako tie biblické postavy. Moji "králi" mali prísť zo západu a to vlastne z jedného konca našej republiky na jej koniec.

Prišli. A priniesli aj dary. Tak ako biblickí mudrci, aj títo moji priniesli to, čo mali, celé ich bohatstvo. Najmladší priniesol pokoj  - bola som u neho na spovedi. Nakoľko sa poznáme desať rokov, vie dobre poradiť a usmerniť. Ten ďalší priniesol trpezlivosť. Napriek svojej chorobe mi ukázal, že dá sa žiť aj so zranením, že netreba o tom veľa hovoriť, analyzovať. Jednoducho je potrebné prijať situáciu a občas sa nebrať vážne. To všetko znášať trpezlivo, aj napriek vlastnej nevládnosti. Treti. No, môj tretí kráľ bol ako vždy - originálny. Doniesol mäso zo zabíjačky - klobásy zo Šeherezády a Onura, s prísľubom, že Sultán má už 30 kg a o pár mesiacov z neho tiež niečo bude :-) . Samozrejme, aj tento kráľ priniesol duchovný dar - dar priateľstva.

A tak som si opäť po dlhej dobe pripomenula to, čo človeku v živote chýba - pokoj, trpezlivosť a priateľstvo. Tri vzácne dary, na ktoré človek pri povinnostiach zabúda. A je dobré mať troch kráľov, ktorí tieto dary opäť do života prinesú.

Nepochybujem, že každý z nás má takýchto kráľov. Niekedy sa len netreba zľaknúť prijať ich a otvoriť srdce pre ich dary.

Venované Gašparovi, Melicharovi a Baltazárovi. (M+M+D)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Pánik potvrdil skvelú formu

Útočník získal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?